Bugun...


Yusuf Doğaroğlu

facebook-paylas
2020’den - 2021 yılı İbradı Haber.com !..
Tarih: 06-01-2021 15:47:00 Güncelleme: 06-01-2021 15:47:00


 2020 yılını acı ve tatlı yönleriyle geride bıraktık.  Acılar yaşadık 2020 de Annem, Ayşe Baş halam,  Zehra halam ve oğlu Halil Başer vefat ettiler. Bazı komşularımızı, arkadaşlarımızı ve büyüklerimizi de kaybettik. Üzüldük ve acımız oldu. Hepsine Allahtan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Dünyanın başına ve Ülkemize de bela olan Covid-19 hastalığı yüzünden yaşantımız değişti, dostlarımıza, akrabalarımıza ve kardeşlerimize bile gidemez olduk, tedbir için. Dışarıda maske hayatımızın bir parçası oldu ağzımızda. Felaketler yaşadı ülkemiz, afetler ve depremler oldu. Can Azerbaycan’ın Karabağ’ı  zulümden kurtuldu. 50 yıldır Su akan Akçeşme kurudu, daha suyu yok, yağışlar yetersiz geldi. Allah’ım Ülkemizi kuraklıktan korusun.

       2020 yılı bir bakıma baskı ve zulüm yılı oldu bizim için. Bazı dostlarım ve kamu çalışanları baskıdan ve korkudan sosyal medya da paylaşımımı bile beğenemez oldu. Bazı beğenip ve yorum yapanlar da birileri tarafından uyarılmış. Gerisini sonra yazacağım. Kısacası bu yapılan baskı ve beni karalama çok yanlış ve şiddetle kınıyorum. Diyorum ki “Yazıklar olsun, yazıklar olsun”. Bizim soframız tüm dostlarımıza açık, acımızı da, sevincimizi de paylaşırız. Allaha şükür yiyecek ekmekte, içecek çay ve kahvede var, tabi ki hatırını bilenlere… Allah’ım,  dost ve arkadaş gibi görünüp bizi arkamızdan vuranların şerrinden korusun.

      Şunu da belirtmek istiyorum, ben her zaman Cenab-ı Allah’ıma şükreden birisiyim. İki kız evladı verdi evimiz şenlendi. Bu zamana kadar önce menfaat diye düşünüp yaşasam, bazı fırsatları değerlendirirdim. Az olsun, öz olsun, helalinden olsun dedim ve diyorum. Eker diker, arımıza bakar geçinir gideriz. Fakat birilerine bakış açım eskisi gibi olmayacak artık. Seçimler gelecek ömrü olana, biz yine olacağız….  Yalakalık yapanlar, muhbirler asla unutmasınlar. Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner demişler. Birilerine hoş görünmek için haberlerini vermeyenlere de mesafe koyacağız. İyi biline ki haber sıkıntımız yok bizim, eskiler diyordu “Çoban isterse tekeden süt çıkartır” diye. Her şeyi haber yapacağız diye de bir şey yok, zaten sosyal medya da “www.ibradı haber.com” sitemde haberleri günlük yapmaya başladım. Bir süre İbradı Gazete’me ara vereceğim ve İbradı Haber de haberleri yayınlayacağım. Birileri beki korktu diye falan düşünmesin, pandemi döneminde daha da dikkatli olacağız. Çok korkan eğilen birisi olsam dik duramazdım.. Ekmeğimle oynamaya kalkanlara, huzurumuzu bozmaya kalkanlara da artık fırsat vermeyeceğim. Çok sevip saydığım büyüğüm Osman amcamın dediğini yapacağım, evvel Allah o güç de var..

            2021 yılına girdik, herkesin bir beklentisi var. Biz önce sağlık diyoruz, kendim, eşim, çocuklarım ve sevenlerim için daha dikkatli olacağım. Mesafe, maske ve temizlik gibi, pandemi düşmeye başladı fakat ne olacağı tam belli değil. Mutasyonu uğrayan virüsün ne olacağı ise belli değil. İnşallah kısa sürede bu illet hastalıktan Milletçe kurtuluruz da eskisi gibi dostlarımızla kucaklaşırız. 2021 yılı tüm dostlarımızın beklentilerinin gerçekleşmesi, dostluğun, saygının ve sevginin hakim kılındığı, acıların yaşanmadığı bir yıl olmasını diliyorum.

      2021 yılında daha çok doğa ile uğraşacağım, nasip olursa yazın bahçe doğal üretip, dostlarımızla paylaşacağız. Özellikle 2020 yılı daha dikkatli ve seçici olmayı öğretti, hak edenlere hak ettikleri kadar değer vermeyi. Gün ola harman ola, bekleyip göreceğiz. Kısacası Adam gibi adamları ve adamcıkları ayrı tutacağım. Bir hikaye : Karar verememişler horoza sormuşlar, Tavuk yumurtadan mı olur, yumurta tavuktan mı olur diye. Horozun cevabını biliyorsunuz….. Netice de insanız biz de. Artık yeter…..

      2021 yılının tüm okurlarımıza, dostlarımıza, hemşerilerime, bölge halkımıza ve Yüce Türk Milletine hayırlara vesile olmasını diler, sağlıklı, mutlu bir yıl diliyorum. Saygılarımla.Bu yazı 468 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
485 Okunma
361 Okunma
329 Okunma
322 Okunma
319 Okunma
316 Okunma
282 Okunma
248 Okunma
230 Okunma
214 Okunma
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI