Bugun...


Yusuf Doğaroğlu

facebook-paylas
COVİD-19 Acı, Endişe, Korku
Tarih: 17-12-2021 22:09:00 Güncelleme: 17-12-2021 22:09:00


    COVİD 19 diye bir salgın çıktı, yayılıp, ad değiştirip gezip duruyor. Canlarımızı aldı, sevdiklerimizi kopardı. Akraba ve dostlarımıza sevenlerimize ve sevdiklerimize kuşku ile bakar olduk. Toplumdan soyutlandık, bir bakıma. Acaba virüs var mı, bize de bulaşır mı diye…

 

      2 doz aşı olan kardeşimi bu illet hastalık yüzünden kaybettik. Bir sürü dostlarımızı ve sevdiklerimizi de kaybettik. Aşıların hangisinin daha güvenilir olduğu tartışılıyor. 2 doz Biontech aşısı oldum. Bu aşının damar daralmasına neden olduğu ve kalp krizi geçirenlerin tamamına yakınının bu aşıdan olduğu konuşuluyor. 2-3 günde bir Coraspirin  kan inceltici kullanın deniliyor. Üstelik bu aşının bazı erkeklerde iktidarsızlığa yol açtığı da konuşuluyor.

 

       Sağlığımız, sevdiklerimiz,  sevenlerimizin ve dostlarımızın sağlığı için oldukça dikkat etmeye çalışıyoruz. Akraba ve dostlarımızın sevincini ve acısını paylaşamaz bir araya gelemez olduk. Ender olarak bir yere de gitsek gelince acaba mı diye çocuklarımıza doya doya sarılamaz olduk…

 

       Sağlık ta küresel büyük oyunlar oynandığına inanıyorum. Geçen yıl COVİD-19 Çin de çıktı. Çok kısa süre içerisinde Çin, Almanya ve Rusya gibi ülkeler hemen aşı geliştirdiler. 1. Doz, 2. Doz sonra gerisi deyip duruyorlar. İyi biliniyor ki ilaçlar 3-5 tane küresel sermayenin elinde. Halkın çoğu da inanıyor ki bu COVİD 19 Laboratuarda üretilip toplumlara ulaştırıldı. İş bununla da kalma dı bu virüs değişik evrelere uğratılarak aşı yapılmaya, kısaca aşı satışına devam ediliyor. Bu zamanda ilaç firmaları kazanıp durdular ve kazanmaya devam edecekler. Akşam haberleri izliyorum. Alt yazı geçmeye başladı. DSÖ Dünya Sağlık Örgütü Alman aşısı Biontech’in kullana birliğini bir laboratuarın onayı ile 9 aya uzattığını duyurmuş.

 

   Neler oluyor. Ya ha diye sormadan edemedim. Küresel güçlerin bazı ilaç firmalarının gözü doymak bilmiyor galiba. COVİD-19’un yeni dünya düzenin bir parçası olduğuna inanıyorum. Değilse kullanım süresi dolan bir ilacın ömrü neden uzatılsın ki? Uzatıldıysa bu DSÖ’nün kararlarını tartışmak lazım diye düşünüyorum.

 

      Kısacası acı, endişe, korku. Yeni bir türü de hızla yayılıyormuş, daha başkaları da çıkıp yayılmaz inşallah. Allah’ımdan bu Covid-19’uda, varyantlarını da başımıza bela edenlerin başlarına bela etmelerini ve iki yakalarının cihanda bir araya getirmemesini niyaz ediyorum.  Ne diyeyim önce sağlık diyorum, sağlığımıza dikkat ederek sağlıklı günler diliyorum.Bu yazı 621 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI